Hizmetlerimiz

1- Kariyer Danışmanlığı

Öğrenci ve mezunlarımızın, öğrenimleri sırasında iş hayatı hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmalarını önemsiyoruz. Kurumların beklentileri, iş yaşamının gereklilik ve sorumlulukları, işverenlerin aradığı özellikler hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz. Birebir görüşmelerle özgeçmişlerini geliştiriyor, mülakat teknikleri hakkında bilgilendirmeler gerçekleştiriyoruz. Mesleki eğilimlerini en doğru şekilde belirleyerek sektöre en hazırlıklı şekilde giriş yapmalarını sağlıyoruz. Danışmanlık hizmeti verdiğimiz başlıklar:

  • Genel Kariyer Danışmanlığı
  • Akademik Kariyer Danışmanlığı
  • Etkili Özgeçmiş Hazırlama Rehberliği
  • Mülakat Becerileri Rehberliği
  • Niyet Mektubu Hazırlama Rehberliği
  • Network Oluşturma Rehberliği
  • İş Arama Becerileri

2- Kariyer ve Profesyonel Gelişim Seminerleri

İstanbul Kültür Üniversitesi Kültür Noktası'nın organizasyonuyla gerçekleşen seminer programlarıyla, öğrenci ve mezunlarımızın kariyer süreçlerini desteklemek, girişimcilik yolunda kendi potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmak ve iş hayatına adaptasyona ilişkin konularda farkındalıklarını artırmalarını amaçlıyoruz.

Öğrenciler ve iş dünyası arasında köprü kurarak Türkiye’nin önde gelen sektör profesyonellerinin konuk edildiği bu etkinlikler, mesleki ön bilgi edinmeyi sağladığı gibi aynı zamanda öğrencilerimizin profesyonel ağ oluşturma becerilerine de katkı sağlıyor. 

3- Eğitimler ve Uygulamalı Atölyeler

Kurumsal hayata geçerken öğrenci ve mezunlarımızın ihtiyaç duyduğu ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen programlarıdır. Atölye çalışmalarımız firmalarla ortaklaşa yürüttüğümüz, ödüllü yaratıcı fikir çalışmalarını kapsamaktadır. Eğitimlerimiz ise temel bilgi ve becerilerin geliştirilmesine yönelik hazırlanan programlardan oluşur ve Türkçe, İngilizce olmak üzere 2 ayrı lisanla gerçekleştirilmektedir. Eğitim programını tamamlayan öğrenci ve mezunlarımız her eğitim için ayrıca sertifikalandırılırlar.

4- İş ve Staj Olanakları Hakkında Bilgilendirme

Kültür Noktası olarak kurum ve kuruluşlarla iletişime geçerek iş ve staj için açık pozisyonlarını öğrencilerimizle paylaşıyoruz. İş ve staj bulma becerilerini geliştirecek birebir görüşmeler gerçekleştiriyoruz.

5- Öğrenci Kulüpleri Faaliyetleri

İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinden faaliyetlerini sürdüren öğrenci kulüplerinin etkinliklerini projelendirilmesi ve gerçekleştirilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Öğrencilerimizin üniversite yaşamlarını aktif ve donanımlı olarak geçirmeleri için onlara destek oluyoruz.

6- Mezun İlişkileri

Mezun ilişkileri Üniversitemiz bünyesinde Kültür Noktası tarafından yürütülmektedir. Kültür Noktası olarak mezunlarımızla ilişkilerimize büyük önem veriyoruz ve öğrencilerimizin yaşam boyu Kültür’lü olmaları için çalışıyoruz. 

7- Engelli/Dezavantajlı Bireylere Yönelik Yardım ve Etkinlikler

Engellilikle ilgili farkındalık yaratmak için seminerler, İşaret Dili Eğitimleri gibi üniversite içi ve dışında çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Aynı amaçla yönetim ve koordinasyonunu yürüttüğümüz öğrenci kulüplerinin uygun olan etkinliklerini de bu açıdan yönlendiriyoruz.

Engelli Öğrenci Birimi Yönergesi, Engelli Öğrenci Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulamaları Yönergesi ile İKÜ Engelli Öğrenci Birimi Öğretim Elemanı Klavuzu ile belirlenen kapsamda engelli öğrencilerimizin de diğer öğrencilerimizle eşit hak ve özgürlük içinde eğitim, öğretim ve sosyal faaliyetlere katılımları ve üniversite yaşamı sürdürmeleri konusunda çalışmalar yapıyoruz.


Son Güncelleme Tarihi: Pt, 04/08/2019 - 17:24