Kariyer Gelişim Eğitimleri

Kariyer Gelişim Eğitimleri, Kurumsal hayata geçerken öğrenci ve mezunlarımızın ihtiyaç duyduğu ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen programlarıdır. Atölye çalışmalarımız firmalarla ortaklaşa yürüttüğümüz, ödüllü yaratıcı fikir çalışmalarını kapsamaktadır. Eğitimlerimiz ise temel bilgi ve becerilerin geliştirilmesine yönelik hazırlanan programlardan oluşur ve Türkçe, İngilizce olmak üzere 2 ayrı lisanla gerçekleştirilmektedir. Eğitim programını tamamlayan öğrenci ve mezunlarımız her eğitim için katılım belgesi alırlar. 

DİKSİYON VE ADAB-I MUAŞERET EĞİTİMİ

Türkçeyi anlamlı, etkili ve tonlamaları doğru bir şekilde konuşma yöntemlerinin ele alındığı Diksiyon ve Adab-ı Muaşeret eğitimi düzenlenmektedir. Eğitim Güz ve Bahar döneminde açılmaktadır. Eğitimlerimiz Tiyatro Sanatçısı Özcan Tekdemir tarafından yürütülmektedir.

Diksiyon ve Adab-ı Muaşeret Eğitimi

TÜRK İŞARET DİLİ EĞİTİMİ

İşitme engelli bireylerle iletişim kurarak, onların iş ve sosyal hayata olan katılımlarını arttırmak amacıyla 1. Seviye Türk İşaret Dili Eğitmeni Güz döneminden itibaren Eser Dalyan tarafından verilmektedir.


 

İşaret Dili Eğitimi


İÇİMDEKİ SEN ATÖYESİ

Atölye, “kuramsal” ve “yaşantısal” olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Atölye çalışması Uzman Klinik Psikolog Aysu Çelenoğlu tarafından verilmektedir.

  1. Kuramsal Çalışma: Bu aşama eğitim programı şeklindedir. Öğrencilerin, bilinçlenmesi ve yaşantısal grup çalışmasına ısınması amacıyla hazırlanmıştır.
  2. Yaşantısal Çalışma: Bu aşama etkileşimli grup çalışması şeklindedir. Öğrencilerin, hedeflenen temel becerileri kazanması amacıyla hazırlanmıştır.

İçimdeki Sen Atölyesi

DÜŞÜNCE VE FİKİR ATÖLYESİ - SOR, DÜŞÜN YİNE SOR FİKRİN OLSUN 

Düşünülenden yola çıkarak düşünülmeyeni düşünmek sorgulamayarak sonuca ulaşmanın yollarını tartışmaktır. Eğitimi Numan Aydınoğlu vermektedir.

Sor, Düşün Yine Sor Fikrin Olsun


DİKSİYON VE ETKİLİ BEDEN DİLİ EĞİTİMİ

Türkçeyi anlamlı, etkili ve tonlamaları doğru bir şekilde konuşma yöntemlerinin ele alındığı Diksiyon ve Etkili Beden Dili Eğitimi düzenlenmektedir. Eğitim güz döneminde başlayıp bahar dönemi sonuna kadar devam eden 60 saatlik eğitimdir. Eğitim TRT Spikeri Özlem Berkit tarafından verilmektedir.
 

Diksiyon

TÜRK İŞARET DİLİ EĞİTİMİ

İşitme engelli bireylerle iletişim kurarak, onların iş ve sosyal hayata olan katılımlarını arttırmak amacıyla 1. Seviye Türk İşaret Dili Eğitmeni düzenlenmektedir. Eğitim Ataköy ve İncirli Yerleşkesi’nde verilmektedir. Güz dönemi başlayan eğitim bahar dönemi sonuna kadar devam eder. 120 saatlik bir eğitimdir. Eğitim Eser Dalyan tarafından verilmektedir.

İşaret Dili


İŞ İNGİLİZCESİ

Kültür Noktası Profesyonel Kariyer Koordinatörlüğü ve İKÜ Yabancı Diller Bölümü tarafından öğrenci ve mezunlarımızın kariyer yolculuklarına destek olmak amacıyla düzenlenmiştir. Her iki dönemde de açılan eğitim CATS üzerinden asenkron olarak öğrenci ve mezunlarımıza sunulmaktadır.  

İş İngilizcesi

İŞE HAZIRLIK EĞİTİMLERİ

Kültür Noktası Profesyonel Kariyer Koordinatörlüğü tarafından öğrenci ve mezunlarımızın kariyer yolculuklarına destek olmak amacıyla düzenlenmektedir. Her iki dönemde de açılan eğitim CATS üzerinden asenkron olarak öğrenci ve mezunlarımıza sunulmaktadır. 
 

İŞE HAZIRLIK EĞİTİMLERİ


Son Güncelleme Tarihi: Cu, 11/10/2023 - 10:51