İKÜ Öğrenci Yaşam, Kariyer, Mezun Danışma Birimi'ne Sıkça Sorulan Sorular

Kültür Noktası, Ataköy yerleşkesinde bulunan merkez binamızın zemin katındaki ofisimizi ziyaret edebilrisiniz.
İstanbul Kültür Üniversitesi’nin tam zamanlı ve dönemsel tüm öğrencileri (lisans, yüksek lisans ve doktora) ve genç mezunları yararlanabilir.
Hafta içi her gün 09.00-17.30 saatleri arasında birime gelerek veya istediğiniz yardım veya danışacağınız konuyu belirterek ogrenciyasam@iku.edu.tr adresine e-posta ile ulaşabilir, konuyla ilgili randevu alabilirsiniz. İletişim sorumlumuz veya kariyer danışmanımızdan randevu alarak görüşmeler yapabilirsiniz.
CV veya Niyet Mektubu (SoP – Statement of Purpose) gözden geçirme görüşme talepleriniz için yine d.kurtyigit@iku.edu.tr adresine e-posta göndererek bu konuda randevu isteyebilirsiniz. CV veya Niyet Mektubu taslaklarınızı birlikte belirleyeceğiniz görüşme saatinden en geç 24 saat önce gönderirseniz daha verimli bir görüşme gerçekleşecektir.
Halen İstanbul Kültür Üniversitesi’ne kayıtlı olan öğrenciler psikolojik danışmanlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilir.
Görüşmeler (acil durumlar dışında) randevulu olarak yapılmaktadır. Randevu almak için d.kurtyigit@iku.edu.tr adresine e-posta gönderebilir ya da Kültür Noktası'na şahsen gelerek randevu alabilirsiniz.
Bu sorununuzun ne olduğu ve ne kadar ciddi olduğuna göre değişir. Bu birimde sunulan hizmet terapi değil danışmanlık şeklindedir. Terapi gereken durumlarda okul dışından destek alınmalıdır.
Mezuniyete hak kazanmış öğrenciler, öğrenci kimlik kartı ile birlikte ÖİDB’ye giderek ilişik kesme işlemlerini tamamlar. Diploma hazırlanana kadar bir defaya mahsus olmak ve daha sonra diploma ile değiştirilmek üzere öğrencilere geçici mezuniyet belgesi verilir.
Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'ndan öğrenilebilirsiniz.
Kültür Noktası’nın öğrencilere sağladığı tüm imkânlardan mezun olduktan sonra da yararlanabilirsiniz. Hizmetlerimizden haberdar olmak için Kültür Noktası Web sayfamızı ve @kulturnoktasi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir ya da İKÜM.Network mezun platformundan hesap oluşturabilirsiniz.
Randevu oluşturmak için ogrenciyasam@iku.edu.tr adresine e-mail göndererek kariyer uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bireysel Kariyer Danışmalığı hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Mezunlarımızın İKÜ Kütüphanelerinden yararlanabilmeleri için İKÜMED üyeliği yapması gerekmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız
İKÜMED üyeliği ve avantajlarından faydalanabilmeniz için gerekli kayıt formuna bu linkten erişebilirsiniz.
Bu platform sayesinde, tanıdığın, tanımadığın tüm İKÜ’lülere ulaşıp onlarla bağlantı kurabilirsiniz. Meslektaşlarınla buluşabilir, bölgesel bazlı İKÜ mezun gruplarına katılabilir, yeni işbirliklerinin parçası olabilirsin. Bilgilerini, tecrübelerini, fikirlerini İKÜ’lülerle paylaşabilir; mentor olabilirsinsiniz. Katılabileceğin güncel etkinlikleri, davetleri görebilir; kampüsteki sosyal olanaklardan haberdar olabilirsinsiniz. İKÜM’lülerin verdiği iş ilanlarını takip edebilir, online başvuru yapabilirsiniz.
İKÜM.Network web sitesinden LinkedIn, Facebook ve E-Posta adresleri ile hesap oluşturabilirsiniz.
İKÜM.Network platformuna giriş yaparak bilgilerinizi profili güncelle sekmesinden düzenleyebilirsiniz. Ayrıca LinkedIn hesabınız üzerinden üye olduysanız, platformlar arasındaki entegrasyon sebebiyle LinkedIn profilinizde yaptığınız güncellemeler İKÜM.Network platformunda da otomatik olarak gerçekleşecektir.
Kültür Noktası Mezun İlişkileri Koordinatörlüğü’nden destek alabilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: Cu, 11/10/2023 - 11:16