Mezunlarımızdan Fatih Furtun’un Firması, TOBB tarafından En Hızlı Büyüyen 100 Şirket Arasına Girdi

Sevgili Mezunlar,

İKÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü ilk mezunlarından Fatih Furtun’un kurucu ortağı olduğu “MFAMASKE” firması, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 2016-2018 arasında en hızlı büyüyen 100 şirket arasına girdi. 

Mezunumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Sevgilerimizle,
İKÜMED

“Mezun Hikâyesi-10: Kardeş İndirimi”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), mezunlarımızın kardeşlerine İKÜ’ye kayıt esnasında %15 indirim hakkı tanıyor. İndirim için ise tek şart İKÜMED’e üye olmak.

Kardeşinin kaydı için üniversitemize gelen mezunlarımızdan  Muhammed Akkuş ile söyleşi gerçekleştirildi. 

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz? 

“Mezun Hikâyesi-9: Kardeş İndirimi”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), mezunlarımızın kardeşlerine İKÜ’ye kayıt esnasında %15 indirim hakkı tanıyor. İndirim için ise tek şart İKÜMED’e üye olmak. 

Kardeşinin kaydı için üniversitemize gelen 2015 yılı İktisat Bölümü mezunlarımızdan Ceylan Coşkunfırat ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. 

“Kültür Dayanışması”

Sevgili Mezunlar,

1992 Kültür Fen Lisesi mezunlarımızdan Sinem İzmir Uzun; İTÜ Tekstil Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Uzun ayrıca İstanbul Üniversitesi’nde ikinci yüksek lisansını tamamlayarak çalışma hayatına başladı. Halen PUMA Global Sourcing firmasında “Türkiye Ülke Müdürlüğü” görevini sürdürüyor.

Mezunumuz, çalıştığı firmanın Endüstri Mühendisliği alanındaki iş ilanını “ikum.network”te paylaştı. İKÜ Kariyer Kulübü Başkan Rauf Cihaner bu ilana başvurdu ve görüşmelerin ardından PUMA’ya kabul edildi. 

“Mezun Söyleşileri-3: Motivasyon, Zamanı Kullanma ve Başarı & Özel Gereksinimli Öğrenciler ve Üniversite Tercihleri”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED) tarafından düzenlenen “Mezun Söyleşileri”nin üçüncü konuğu, Psikoloji Bölümü 2013 yılı mezunlarımızdan Bakırköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nde Psikoterapist olarak görev yapan Kemal Koçak oldu. 28 Temmuz Salı günü saat 16.00’da “Motivasyon, Zamanı Kullanma ve Başarı” başlığında, “Özel Gereksinimli Öğrenciler ve Üniversite Tercihleri” temasında gerçekleştirilen söyleşinin moderatörlük görevini İletişim ve Tasarımı Bölümü 2009 mezunlarımızdan ve bölümümüzün hocalarından Ömür Kınay üstlendi.

“Dijital Dünyada Analog Mezun”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), Meslek Yüksekokulu Elektronik Teknolojisi Programı 2007 yılı mezunlarından Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü, Teknoloji Yazarı & Proje Danışmanı Öğr. Gör. Suat Yalnızoğlu’nun konuşmacı olduğu “Dijital Dünyada Analog Mezun” başlıklı bir webinar düzenledi. İKÜ 2009 mezunlarından İletişim ve Tasarımı Bölümü hocamız Ömür Kınay’ın moderatörlük görevini üstlendiği etkinlik, 21 Temmuz Salı günü saat 16.00’da @ikumezun Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirildi.

“Mezun Söyleşileri-2: Dijital Dünyada Analog Mezun”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED) tarafından düzenlenen “Mezun Söyleşileri”nin ikinci konuğu, 2007 yılı mezunlarımızdan Teknoloji Yazarı & Proje Danışmanı Öğr. Gör. Suat Yalnızoğlu oldu. 21 Temmuz Salı günü saat 16.00’da “Dijital Dünyada Analog Mezun” başlığıyla gerçekleştirilen söyleşi, @ikumezun Instagram hesabı üzerinden canlı yayınlandı. İletişim ve Tasarımı Bölümü 2009 mezunu ve bölümümüzün hocalarından Ömür Kınay’ın moderatörlük görevini üstlendiği etkinlikler, her Salı saat 16.00’da farklı konu başlıklarıyla devam edecek. 
 

“Mezun Söyleşileri-1: Kısadan Uzuna Film Söyleşisi”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED) tarafından, 2009 yılı mezunlarımızdan Yönetmen Ömer Faruk Yardımcı’nın konuşmacı olduğu “Mezun Söyleşileri-1: Kısadan Uzuna Film Söyleşisi” düzenlendi. 14 Temmuz Salı günü @ikumezun Instagram hesabı üzerinden gerçekleştirilen canlı yayının moderatörlüğünü, İletişim ve Tasarımı Bölümü 2009 mezunlarından ve bölümümüzün hocalarından Ömür Kınay üstlendi.

Mezun söyleşileri, her Salı saat 16.00’da farklı konu başlıklarıyla devam edecek. 

“Mezun Hikâyeleri-8: Nazlı Gülce Başak”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), aidiyeti yüksek ve başarılı mezunlarımızın hikâyelerini yayınlamaya devam ediyor. “Mezun Hikâyeleri”nin sekizinci konuğu Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunlarımızdan Nazlı Gülce Başak oldu.

“Emeğin en değerli, bilginin en kutsal, eğitimin ise tereddütsüz vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan Kültür ailemde geçirdiğim, eğitim hayatımın unutulmaz yıllarından bahsedeceğim.