“Günceli Yakalamak – Hipnoz” Semineri

Kültür Noktası tarafından düzenlenen ve altı seminerden oluşan “Günceli Yakalamak” akademi programının ikincisi, 6 Ekim Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Dr. Görkem Gökçelioğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, “Hipnoz” konusu katılımcılara aktarılırken; “Hipnoz nedir?”, “Hipnoz teknikleri nelerdir?”, “Hipnozla ilgili doğru bilinen yanlışlar nelerdir?”, “Regresyon terapi nedir? Hangi durumlarda kullanılır?” başlıkları incelendi. 
 

“Kıyıköy Trekking Gezisi”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), 2 Kasım Cumartesi günü “Kıyıköy Trekking Gezisi”ni düzenledi. Ormanlık alanlardan, falezlerden ve nehir kenarlarından fotoğraflar çekilerek yaklaşık 10 km yürüyüş yapıldı. İKÜ mezunları, mensupları ve misafirlerden oluşan katılımcılar, memnuniyetlerini dile getirerek böyle etkinliklerin daha sık yapılması konusunda isteklerini bildirdiler. 

“Yolun Başında”

Uluslararası Hukuk Kulübü, 24 Ekim Perşembe günü “Yolun Başında” isimli etkinlik düzenledi. Av. Adem Yıldırım moderatörlüğünde Şirinevler yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte; Av. Ömer Faruk Alimoğlu, Av. Işıl Eren Alioğlu ve eski hakim&emekli noter Av. Mehmet Çelikbilek Hukuk Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek mesleki tecrübelerini aktardılar.

+1 Down ve Otizm Farkındalık Kulübü Tanışma Toplantısı ve Film Gösterimi

Ataköy yerleşkesi Erdal İnönü Seminer Salonu’nda +1 Down ve Otizm Farkındalık Kulübü yönetim kurulu üyelerinin açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik takviminin tartışılmasıyla devam etti. Kulübe yeni katılan üyelerin de görüşleri alınarak etkinlikler çerçevesinde görevlendirmeler yeniden düzenlendi. Etkinlik otizm spektrum bozukluğunu konu alan “Autism: The Musical” film gösterimi ile son buldu. 
 

CV ve Network Eğitimi 

Etkili İletişim Kulübü, 23 Ekim Çarşamba günü Adil Işık Grubu İnsan Kaynakları Eğitim Müdür Yardımcısı Samet Aldemir’in konuşmacı olduğu "CV ve Network Eğitimi"ni düzenledi. İş hayatına adım atacak öğrencilere özgeçmiş oluşturma ve iş görüşmeleri kapsamında öneriler sunan Aldemir, konuya ilişkin deneyimlerini aktardı.

İş hayatında farkındalık yaratacak bir özgeçmiş oluşturmanın ve doğru kişilerle bağlantı kurmanın öneminden söz eden Aldemir, kurumlarda İnsan Kaynakları birimlerinin iş görüşmelerinde dikkat ettiği önemli noktaları vurguladı. 
 

İKÜ Mezunlar Günü 2019

İstanbul Kültür Ünivertesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen mezunlarımızın katılımıyla 13 Ekim Pazar günü “Mezunlar Günü”nü düzenledi. İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Sarıer, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, akademik ve idari kadronun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Mini konser ve mezun konuşmalarının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, mezunlarımızın patent girişimi ve projelerine üniversitemizin destek vereceğini ifade etti.

İKÜMED Tanışma Resepsiyonu

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunlar Derneği (İKÜMED) ve Kültür Noktası iş birliğiyle öğrenci kulüplerine yönelik tanışma resepsiyonu gerçekleştirildi. Tanışma, dayanışma, iş birliği geliştirme ve Kültür aidiyetini pekiştirmenin amaçlandığı programa, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Hikmet Çağlar, idari personel ve kulüp başkanları katıldı. 

Öğrenci Kulüpleri ile Tanışma Toplantısı

Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) bünyesinde faaliyet gösteren Öğrenci Kulüpleri ile 42 katılımcının bir araya geldiği tanışma toplantısı, 2 Ekim Salı günü 16.30-17.30 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans düzenlendi. Toplantıda ilk olarak 2019-2020 kulüp yönetmeliği, etkinlik organizasyonu yıllık etkinlik planlaması, bütçe planlaması, etkinlik öncesi, sırası ve sonrası için yapılması gereken konular hakkında bilgi verildi.