Online “Sağlıkta Yapay Zeka Koronavirüs” Paneli 

İKÜ Deep Learning Kulübü, 28 Mart Cumartesi günü Discord uygulaması üzerinden online olarak “Sağlıkta Yapay Zeka Koronavirüs” panelini düzenledi. 104 kişinin katılımı ile 3 saat boyunca devam etkinliğe Dr. Yusuf Yeşil ile Yeşil Science ekibinden Ömer Özgür, Ceren Yüksel ve Ali Mirzaei konuşmacı olarak katıldılar. Sağlıkta Yapay Zekâ ve Koronavirüs, virüsün yayılma ve saldırı mekanizması, salgından etkili korunma yöntemleri, yapay zeka ile virüse karşı üretilebilecek çözümler gibi konuların konuşulduğu etkinlikte, katılımcıların soruları da cevaplandı. 
 

Günceli Yakalamak: Aşk ve Bağımlılık

Kültür Noktası tarafından düzenlenen ve altı seminerden oluşan “Günceli Yakalamak” akademi programının dördüncüsü 27 Şubat Perşembe günü 15.00-16.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Uzm. Zehra Olcay Tuna’nın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, “Aşk ve Bağımlılık” konusu katılımcılara aktarılırken; “Aşkın Nörobiyolojisi”, “Bağlanma”, “Romantik Aşk ve Olgun Aşk” arasındaki farklar öğrencilere farklı bakış açıları ve örneklerle aktarıldı.
 

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları “Kibarlık Budalası” Oyununu İkinci Kez Sahneledi

Moliere’in yazdığı, Arda Öztürk’ün müzik düzenlemelerini yaptığı, Tiyatro-Diksiyon Eğitmeni İlknur Güneş’in uyarladığı ve yönettiği “Kibarlık Budalası” adlı oyun, 24 Şubat Pazartesi günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde İstanbul Kültür Üniversitesi mezunları tarafından ikinci kez sahnelendi. 

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunlarımız Deneyimlerini İKÜ’lü Öğrencilerle Paylaştı 

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, 19 Şubat Çarşamba günü farklı alanlarda çalışan mezunlarımızın mesleki deneyimlerini ve hikâyelerini öğrencilerimizle paylaşması amacıyla “3. Kariyer Günü” etkinliğini düzenledi. Mezunlarımızdan Işıl İlkter (2016), Arda Can Coşkun (2016), Dilşah Selanik (2008) ve Seda Yayılmaz’ın (2015) konuşmacı oldukları etkinlik, Erdal İnönü Seminer Salonu’nda gerçekleştirildi.

“Elazığ Üşümesin”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak Cuma günü meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depreme sessiz kalmadı. Kültür Koleji Mezunlar Derneği (KÜMED) ile İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED) iş birliğinde, “Elazığ Üşümesin” isimli bir yardım kampanyası düzenlendi. İKÜ Ataköy yerleşkesinde açılan stantlarda 29 Ocak Çarşamba gününe kadar toplanan yardımlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere AFAD İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne teslim edildi.

“İKÜMED Yeni Yıl Mezun Yemeği”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), 18 Aralık Çarşamba günü geleneksel “İKÜMED Yeni Yıl Mezun Yemeği”ni düzenledi. Beyoğlu Litera Restaurant’ta gerçekleştirilen yemeğe mezun, mensup ve öğrencilerimizin yanı sıra İKÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Durmuş Tezcan ile Kurumsal İletişim Daire Başkanı Deha Sevgen de katıldı. Yeni dostlukların kurulduğu, dayanışmanın ve yardımlaşmanın konuşulduğu yemek, canlı müzik performansının ardından sona erdi. 
 

Turkcell GENÇYETENEK Programı

Kültür Noktası, Kariyer Kulübü ve Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı CRM Departmanı iş birliğinde, 17 Aralık Salı günü saat 14.00’te Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde “Turkcell GENÇYETENEK Programı” tanıtımı gerçekleştirildi.

Turkcell ekibi, gençlerin iş hayatına ilk adımlarını birlikte atmaları için işe alım programı olarak başlattıkları Turkcell GENÇYETENEK Programı’nı İstanbul Kültür Üniversitesi gençlerine anlattı.

Günceli Yakalamak - Travma 

Kültür Noktası tarafından düzenlenen ve altı seminerden oluşan “Günceli Yakalamak” akademi programının üçüncüsü 11 Kasım Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Prof. Dr. Önder Kavakçı’nın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, “Travma” konusu katılımcılara aktarılırken; “Travma nedir?”, “ Travmaya neden durumlar ve tedavi yöntemleri” farklı bakış açıları ve vaka örnekleri üzerinden anlatıldı.