İKÜ Otonom Takımı Yeniden Finalde

Asimov Teknoloji Kulübü bünyesinde kendi özgün arabasını üreten Otonom takımımız, 2022'de olduğu gibi bu sene de başarılarına devam ediyor. TEKNOFEST "Robotaksi-Binek Otonom Araç" yarışmasının "Kritik Tasarım Raporu"ndan 80/100 puan alan takımız, adını finale yazdırdı. 10-13 Nisan tarihleri arasında Gebze Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek yarışmada parkura çıkacak takımımıza başarılar dileriz. 

Takımımıza Şirketlerden Yoğun İlgi

"SAKURAI" Ekibi TEKNOFEST'te Finalde

"Sakurai" ekibi; "Sağlıkta Yapay Zekâ" projesinin meme kanseri alanında Boran Toktay, Ahmet Can Günay, Arda Tekin ve Harun Yazgan tarafından kuruldu. Asimov Teknoloji Kulübü'nün Hello World takımı altında yer alan ekibimiz, günümüzde her üç kadından ikisine meme kanseri teşhisi konulmasından yola çıkarak çalışmalarına başladı. Meme kanserine yakalanan bireylerin sosyal hayatlarının, aile yaşantılarının hatta günlük aktivitelerinin dahi olumsuz yönde etkilenmesi ile psikolojik bir savaş da vermeleri, ekibimizi bu konuya eğilmeye itti.

IEEE İKÜ TEKNOFEST Takımlarından ABIS ROV Finalde

IEEE İKÜ bünyesinde 2021 yılında kurulan ABİS ROV takımı, 2023 TEKNOFEST “İnsansız Su Altı Sistemleri” yarışmasında finale çıkmaya hak kazandı. İki yıldır çalışmalarını sürdüren takımımız, tüm elemeleri geçerek 2023 Nisan ayı içinde gerçekleştirilecek yarışmaya katılacak. İçerisinde sekiz mühendisin yer aldığı ekip, ABİS’i verilen görevleri tam otonom şekilde tamamlayacak şekilde geliştirerek, yarışmaya hazır hale getirdi. Ekibimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
 

İKÜ Kırmızı Kanatlar, TEKNOFEST 2023 Kritik Tasarım Raporu Aşamasında Birinci Oldu

IEEE İKÜ Kulübü TEKNOFEST takımlarından İKÜ Kırmızı Kanatlar, "2023 Savaşan İHA Yarışması"nın son etabı olan Kritik Tasarım Raporu aşamasını birinci sırada tamamladı. 100 üzerinden 97,50 puan alarak rekor kıran ekibimiz, 15-19 Nisan tarihleri arasında Bursa Yunuseli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek yarışlarda üniversitemizin adını en yükseğe çıkarmak için kıyasıya bir rekabet içerisinde olacak.

"Afet Sonrası Sürdürülebilir Yaşam Akademisi: Toplumsal Travmalar ve Ruh Sağlığımız"

Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) tarafından afet dönemi ve sonrası için farkındalık ve bilinçlendirme teması ile planlanan "Afet Sonrası Sürdürülebilir Yaşam Akademisi"nin birincisi, “Toplumsal Travmalar ve Ruh Sağlığımız” başlığı ile 28 Mart Salı günü saat 16.00’da Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirildi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Psikiyatr Dr. Arzu Erkan, afet sonrası yaşanan birincil ve ikincil travmaların ne olduğu, nasıl başa çıkılması gerektiği ve doğru iletişim ile ilgili bilgiler verdi.

Kültür Noktası'ndan MOBİGEN Mezunlarımızdan Cemaleddin Aslan'a Ziyaret

Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) Mezun İlişkileri Uzman Yardımcısı Kadir Akhan; mezun ilişkilerinin güçlendirilmesi, mezun-öğrencilere kariyer yollarında destek olunması ve yeni bağlantıların kurulması amacıyla Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü (MOBİGEN) 2012 yılı mezunlarımızdan Cemaleddin Aslan’ı ziyaret etti. 22 Mart 2023 Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarete, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü 2. sınıf öğrencilerimizden Asena Aydın ve Özge Öztürk de katıldı. 

“Mezun Mentorluğu” Projesi Kapsamında Kültür Noktası'na Ziyaret

Kültür Noktası tarafından yürütülen “Mezun Mentorluğu” projesi kapsamında; 2022-2023 Akademik Yılında gönüllü mentorluk yapan mezunlarımızdan Arman Sami Darı ve menteesi öğrencimiz Umutcan Güçlü, Kültür Noktası Mezun İlişkileri Geliştirme Uzman Yardımcısı Kadir Akhan’ı 21 Mart 2023 Salı günü üniversitemizde ziyaret ettiler.

Kültür Noktası İstihdam ve İş Birliği Çalışmaları

Mezun ilişkilerini güçlendirmek, mezun ve öğrencilere kariyer yollarında destek olmak ve yeni bağlantılar bulmak amacıyla Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) Mezun İlişkileri Uzman Yardımcısı Kadir Akhan, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunlarımızdan Onur Yazıcı ile 15 Mart Çarşamba günü bir araya geldi. Onur Yazıcı’nın kurucusu olduğu Worknwerk adlı reklam ajansında;

- Grafik Tasarımcı & Jr. Art Director (Stajyer veya Tam Zamanlı)
- Metin Yazarı (Stajyer veya Tam Zamanlı)

2022-2023 Akademik Yılı Mezun Mentorluğu Programı

Kültür Noktası tarafından yürütülen “Mezun Mentorluğu” projesi kapsamında, 2022-2023 Akademik Yılında gönüllü mentorluk yapan mezunlarımıza ve öğrencilerimize, Mezun İlişkileri Geliştirme Uzman Yardımcısı Kadir Akhan tarafından eğitim verildi. 8 Mart 2023 Çarşamba günü saat 20.00’de Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilen eğitim ve tanışma toplantısında bir araya gelen 40 mentor ve menteeye; programın içeriği, akışı ve beklentileri iletildi. Mentorluk süreçlerinin ayrıntıları üzerinde durulan toplantı, soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.