“19 Mayıs Kültür Treni Gezisi ve Kültür Kongresi”

Millî Mücadelemizin 100. yıl dönümünde vatan ve Atatürk sevgisinin şuurunda olan İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileri, İKÜ Öğrenci Konseyi ve Kültür Noktası organizatörlüğünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “Kültür Treni ve Kültür Kongresi” isimli bir etkinlik düzenledi. 

Şarkılara "İşaretleri" ile Hayat Verdiler

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kültür Noktası'nın (Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi), Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu desteğiyle organize ettiği konserde, İKÜ İşaret Dili Korosu sahne aldı. 

30 Nisan Salı günü Ataköy yerleşkemizde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen konserde İKÜ öğrencilerinden oluşan koro, Barış Manço’dan Aşık Veysel'e, Ceylan Ertem'den Işın Karaca ve Cem Adrian'a kadar pek çok sanatçının sevilen şarkılarını işaret dili ile izleyicilere sundu. 

Tiyatro Kulübü “Çılgın Dünya”

Lope De Vega tarafından yazılan, Adalet Cimcoz tarafından çevrilen, Arda Öztürk tarafından müzik düzenlemeleri yapılan, tiyatro - diksiyon eğitmeni İlknur Güneş tarafından uyarlanan ve İstanbul Kültür Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından sahneye konan “Çılgın Dünya” adlı oyun 24 Nisan 2019 Çarşamba Günü İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sergilendi.

33 kişilik koro, 13 kişilik başrol olmak üzere 46 kişilik ekibin tamamı İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerinden oluşmaktadır. 

“İKÜ Kariyer Onursal Ödülleri” Sahiplerini Buldu

İKÜ Ataköy yerleşkesinde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde 22 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilen törenin sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz yaptı. İKÜ Kariyer Kulübü tarafından organize edilen ve geliri yüz anomalisi olan bireyler ve ailelerine destek veren Yüzümle Mutluyum Derneği’ne bağışlanan ödül töreni, Kariyer Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Rauf Caner’in konuşmasıyla başladı.

Mezun Söyleşisi

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED) Başkanı Ali Kaplanoğlu, 2010 Hukuk Fakültesi mezunlarımızdan Kuyaş A.Ş.’de görev yapan Avukat Aydan Karagöz ile stajyer Avukat Mustafa Özkan’ı ofislerinde ziyaret ederek “İKÜMED Yeni Mezun Haber Bülteni” 6. sayısı için bir söyleşi gerçekleştirdi.
 

Türkiye’nin En İyi Drift Pilotları İKÜ’de

Teamart Motorsports bünyesinde Avrupa’da ve dünyada yarışarak ülkemizi temsil eden dirft pilotları, 11 Nisan 2019 Perşembe günü Ataköy yerleşkesinde İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. 

Ataköy yerleşkesi arka bahçeye profesyonel yarış arabalarıyla gelen Burcu Çetinkaya, Özer Mollamehmetoğlu, Cem Bora Kalaycıoğlu, Harun Taştan ve Oktay Kabaktaş, öğrencilerimize drift sporu özelinde Türkiye’de motor sporlarının durumu, bu sporu yapmak için nelerin gerektiği, araç modifikasyonu ve pistlerle ilgili ayrıntılı bilgi verdiler. 

Nevruz Bayramı İKÜ'de Coşkuyla Kutlandı

Kültür Noktası, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ve Kırgız Kültür ve Dostluk Derneği iş birliğinde 14 Mart 2019 Perşembe günü “Nevruz Bayramı Kutlaması” programı gerçekleştirildi.

Ataköy yerleşkesi arka bahçede gerçekleştirilen kutlamalar, 13 Mart Çarşamba günü bahçeye kurulan geleneksel Türk çadırında Orta Asya’da baharın gelişini kutlamak amacıyla sadece bahar aylarında pişirilen “Sümelek” isimli tatlının pişirilmesiyle başladı.

“Yaratıcı Drama ile Topluluk Önünde Kendini İfade Etme” Atölyesi

Kültür Noktası, 12 Mart Salı günü Yaratıcı Drama Lideri Caner Aferin yönetiminde öğrencilerimizin katılımıyla “Yaratıcı Drama ile Topluluk Önünde Kendini İfade Etme” atölyesini gerçekleştirdi.

Tanışma ve kaynaşma oyunlarının ardından gruplara ayrılan öğrenciler, topluluk önünde kendini ifadenin yollarını, sahnede stres yönetimini, kendini net ve öz bir şekilde ifade etmelerini kolaylaştıracak yöntemleri yaratıcı drama teknikleriyle uyguladılar. Atölye, katılımcıların sunumlarıyla sona erdi.