3. Mezun İlişkileri Çalıştayı  

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) tarafından ilki 30 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen ve “Türkiye'deki Üniversitelerde Yürütülen Mezun İlişkileri Çalışmalarının İncelenmesi ve İnovatif Yaklaşımlar” konulu “Mezun İlişkileri Çalıştayı’nın üçüncüsü “21. Yüzyılda Kariyer Yönetimi ve Mezun İlişkilerinin Geleceği" temasıyla gerçekleştirildi.

“8. Kariyer Günleri”

İKÜ Kariyer Kulübü, 3-4 Aralık tarihlerinde Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda “8. Kariyer Günleri”ni düzenledi. Etkinlikte, 2017 Hukuk Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi mezunumuz (Çift Anadal) Didar Karataş, “Eğitimin Varış Noktası: Girişim” başlıklı konuşmasını yaptı. 

İKÜ Mezunu “8. Kariyer Günleri”nde Konuşma Yaptı

İKÜ FELSEFE KULÜBÜ KURULDU

İstanbul Kültür Üniversitesi ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarına kayıtlı öğrencilerin, felsefe ve beşeri bilimler alanlarında bilgi sahibi olarak, felsefi düşünüşün getirdiği çok yönlü ve çok boyutlu düşünme pratiğini kazanmalarını sağlamak ve bunu kendi bölümlerine ve çalışma alanlarına uygulamalarına vesile olmak amacıyla öğrencilerimiz tarafından Felsefe Kulübü kurulmuştur. Felsefe Kulübü İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerinin, Kültür Anayasasının da amaçlarına uygun bir biçimde düşünen, yaratıcı ve kültürlü bireyler olmalarına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

“Günceli Yakalamak – Hipnoz” Semineri

Kültür Noktası tarafından düzenlenen ve altı seminerden oluşan “Günceli Yakalamak” akademi programının ikincisi, 6 Ekim Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Dr. Görkem Gökçelioğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, “Hipnoz” konusu katılımcılara aktarılırken; “Hipnoz nedir?”, “Hipnoz teknikleri nelerdir?”, “Hipnozla ilgili doğru bilinen yanlışlar nelerdir?”, “Regresyon terapi nedir? Hangi durumlarda kullanılır?” başlıkları incelendi. 
 

“Kıyıköy Trekking Gezisi”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), 2 Kasım Cumartesi günü “Kıyıköy Trekking Gezisi”ni düzenledi. Ormanlık alanlardan, falezlerden ve nehir kenarlarından fotoğraflar çekilerek yaklaşık 10 km yürüyüş yapıldı. İKÜ mezunları, mensupları ve misafirlerden oluşan katılımcılar, memnuniyetlerini dile getirerek böyle etkinliklerin daha sık yapılması konusunda isteklerini bildirdiler. 

“Yolun Başında”

Uluslararası Hukuk Kulübü, 24 Ekim Perşembe günü “Yolun Başında” isimli etkinlik düzenledi. Av. Adem Yıldırım moderatörlüğünde Şirinevler yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinlikte; Av. Ömer Faruk Alimoğlu, Av. Işıl Eren Alioğlu ve eski hakim&emekli noter Av. Mehmet Çelikbilek Hukuk Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelerek mesleki tecrübelerini aktardılar.

+1 Down ve Otizm Farkındalık Kulübü Tanışma Toplantısı ve Film Gösterimi

Ataköy yerleşkesi Erdal İnönü Seminer Salonu’nda +1 Down ve Otizm Farkındalık Kulübü yönetim kurulu üyelerinin açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik takviminin tartışılmasıyla devam etti. Kulübe yeni katılan üyelerin de görüşleri alınarak etkinlikler çerçevesinde görevlendirmeler yeniden düzenlendi. Etkinlik otizm spektrum bozukluğunu konu alan “Autism: The Musical” film gösterimi ile son buldu. 
 

CV ve Network Eğitimi 

Etkili İletişim Kulübü, 23 Ekim Çarşamba günü Adil Işık Grubu İnsan Kaynakları Eğitim Müdür Yardımcısı Samet Aldemir’in konuşmacı olduğu "CV ve Network Eğitimi"ni düzenledi. İş hayatına adım atacak öğrencilere özgeçmiş oluşturma ve iş görüşmeleri kapsamında öneriler sunan Aldemir, konuya ilişkin deneyimlerini aktardı.

İş hayatında farkındalık yaratacak bir özgeçmiş oluşturmanın ve doğru kişilerle bağlantı kurmanın öneminden söz eden Aldemir, kurumlarda İnsan Kaynakları birimlerinin iş görüşmelerinde dikkat ettiği önemli noktaları vurguladı.