2019-2020 Akademik Yılı Oryantasyon Programı 

Kültür Noktası, İKÜ ailesine yeni katılan öğrencilerimizi ve onların değerli ailelerini sıcak bir ortamda karşılamak, yükseköğrenim yaşamları boyunca yuvaları olacak üniversitemizi tanıtmak, ilk günlerini ilham verici ve yol gösterici bir hale getirmek amacıyla 18-20 Eylül 2019 tarihleri arasında “2019-2020 Akademik Yılı Oryantasyon Programı”nı düzenledi. 2019-2020 Akademik Yılı Oryantasyon Programı

Akran Mentorluğu Programı Başladı

Üniversitemize yeni başlayan 1. öğrencilerimizin ilk yıl deneyimi kolaylaştırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve kurumsal aidiyet kazanmalarına destek olmak amacıyla 2017-2018 Akademik Yılı’nda başlayan Akran Mentorluğu Programı, 3. dönem mentorlarıyla devam ediyor.

2019 Haziran ayında Kültür Noktası sosyal medya hesaplarından ve Ağustos ayında kısa mesaj yoluyla çıkılan çağrılar sonucunda 2019-2020 Akademik Yılı’nda gönüllü olarak mentorluk yapmak üzere 368 öğrencimiz başvuru yapmıştır.

“Kültür Obası Zafer Şenlikleri”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kültür Noktası ile Öğrenci Konseyi iş birliğinde 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kültür Obası Zafer Şenlikleri” etkinliği, 30 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait Kocadere 57. Alay Milli Bilinç Kampı’nda gerçekleştirildi.

İKÜ 2019 Mezuniyet Balosu 

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) 2019 Mezuniyet Balosu, 28 Haziran Cuma günü Portexe-Baltalimanı’nda düzenlendi. İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED) tarafından gerçekleştirilen baloya öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Saat 19.00’da kokteyl ile başlayan etkinlik, akşam yemeği ile devam etti. İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nihal Sarıer ve akademisyenlerimizin katıldığı balonun açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Güzel yaptı.

Kültür Koleji 50 Yıl Önce Mezun Olan Öğrencilerini Bir Araya Getirdi

Kurucu Onursal Başkanımız İnş. Yük. Müh. Fahamettin Akıngüç, Kültür Koleji Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Gül Akıngüç, İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Lale Akıngüç ve İKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihal Sarıer’in de katıldığı etkinlikte; 50, 40, 20 ve 10 yıllık mezunlara onur belgeleri ile hediyeleri takdim edildi. 

“2. Mezun İlişkileri Çalıştayı”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) olarak 30 Kasım 2018 tarihinde birincisini gerçekleştirdiğimiz “Türkiye'deki Üniversitelerde Yürütülen Mezun İlişkileri Çalışmalarının İncelenmesi ve İnovatif Yaklaşımlar” konulu “Mezun İlişkileri Çalıştayı”nın ikincisine, 14 Haziran 2019 tarihinde, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ev sahipliği yaptı. 

“19 Mayıs Kültür Treni Gezisi ve Kültür Kongresi”

Millî Mücadelemizin 100. yıl dönümünde vatan ve Atatürk sevgisinin şuurunda olan İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencileri, İKÜ Öğrenci Konseyi ve Kültür Noktası organizatörlüğünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında “Kültür Treni ve Kültür Kongresi” isimli bir etkinlik düzenledi. 

Şarkılara "İşaretleri" ile Hayat Verdiler

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kültür Noktası'nın (Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi), Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu desteğiyle organize ettiği konserde, İKÜ İşaret Dili Korosu sahne aldı. 

30 Nisan Salı günü Ataköy yerleşkemizde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen konserde İKÜ öğrencilerinden oluşan koro, Barış Manço’dan Aşık Veysel'e, Ceylan Ertem'den Işın Karaca ve Cem Adrian'a kadar pek çok sanatçının sevilen şarkılarını işaret dili ile izleyicilere sundu. 

Tiyatro Kulübü “Çılgın Dünya”

Lope De Vega tarafından yazılan, Adalet Cimcoz tarafından çevrilen, Arda Öztürk tarafından müzik düzenlemeleri yapılan, tiyatro - diksiyon eğitmeni İlknur Güneş tarafından uyarlanan ve İstanbul Kültür Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından sahneye konan “Çılgın Dünya” adlı oyun 24 Nisan 2019 Çarşamba Günü İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sergilendi.

33 kişilik koro, 13 kişilik başrol olmak üzere 46 kişilik ekibin tamamı İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerinden oluşmaktadır.