"Dijital Dünyada Kariyer Tasarımını Yeniden Yapmak"

İstanbul Kültür Üniversitesi Kariyer Danışmanı Mücella Ezgin ile Express Bilim Kulübü girişimleri ile "Dijital Dünyada Kariyer Tasarımını Yeniden Yapmak" adlı etkinlik 3 Mart Çarşamba günü gerçekleştirildi. Katılımcıları dijitalleşen dünyanın kariyer yolculuğundaki fırsatlarından haberdar etmek ve çağı yakalamak adına gerekli araştırmaları yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan etkinlikte; blokchain uygulamaları, algortimalar, robotik teknolojiler, yapay zeka üzerine örneklerle birlikte anlatımlar yapıldı.

Dijital Kariyer Ve Yeni Yetkinlik Setleri

Express Bilim Kulübü, 2 Mart Salı günü saat 18.00’de "Dijital Kariyer ve Yeni Yetkinlik Setleri" başlıklı etkinliği düzenledi. Adobe Conenct üzerinden gerçekleştirilen etkinliğe konuşmacı olarak Bnc Insight Kurucusu Digital Hr & Data Analytics Emre Aydın Tuna katıldı.

Konuşmasına Covid-19 Pandemisinin kariyer ve iş hayatlarımıza etkisine değinilerek başlayan Emre Aydın Tuna, (Uipath) yazılımıyla ilgili bilgiler vererek kodlama bilmeden kod yazmaya olanak sağlaması ile geleceğin meslekleri için önemli bir uygulama olduğu belirtti.

Önceden Kanser Bu Kadar Anılmazken Günümüzde Standart Olmaya Başladı

Kültür Noktası tarafından 2 Mart 2021 20.00’de Instagram hesabı üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi Ruh ve Beden Sağlığı Atölyesi”nin ikinci konuğu Doç. Dr. Yavuz Dizdar oldu. Mücella Ezgin moderatörlüğünde gerçekleşen canlı yayına 1011 izleyici katıldı. 

"CV Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?" Webinarı

Kültür Noktası, özgeçmiş oluşturma konusunda öğrencileri bilgilendirmek amacıyla “CV Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?” başlıklı webinarı 26 Şubat Cuma günü 16.00'da Adobe Connect Sanal Sınıf uygulaması üzerinden gerçekleştirdi.

Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin’in yönetiminde gerçekleşen webinarda dijital dünyada işverenlerin beklediği yetkinliklerden ve dijital ekonomide ortaya çıkan beceri boşluğundan bahsedildi. 

“Dijital Öğrenme Becerilerimizi Nasıl Geliştiririz?”

Kültür Noktası, “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi” kapsamında “Dijital Öğrenme Becerilerimizi Nasıl Geliştiririz?” başlıklı atölye çalışması düzenledi. 

Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Mücella Ezgin’in yönetiminde gerçekleştirilen atölyede, dijital teknolojilerle değişen dünyada sahip olunması gereken dijital yetkinliklerden ve dünyadaki dijital yetenek açığından bahsedildi. 

İKÜ IEEE “4. Bilim ve Kariyer Günü”

İKÜ IEEE ile MEF IEEE iş birliğinde, 20-21 Şubat 2021 tarihlerinde 10 oturum şeklinde “4. Bilim ve Kariyer Günü” etkinliği düzenlendi. Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilen etkinliğe, ağırlıklı olarak sektör temsilcileri ve girişimciler katıldı. Farklı disiplinlerin bir arada bulunduğu girişim ekosistemini yakından tanımayı, konuşmacıların tecrübelerinden faydalanmayı ve iş geliştirme hakkında fikir sahibi olmayı amaçlayan etkinlikte, katılımcılarla beraber aktif bir fikir ortamı sağlanarak sektöre olan bakışa yeni bir boyut kazandırıldı. 

“Gönüllülük Üzerine”

İKÜ Genç Tema Kulübü tarafından, 21 Şubat 2020 Pazar günü Instagram üzerinden “Gönüllülük Üzerine” başlıklı canlı yayın düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak doğa üzerine senelerdir çalışmalar yapan, sivil toplum kuruluşu olan TEMA Vakfı’nın gönüllüsü, aynı zamanda TEMA Vakfı Küçükçekmece Cumhuriyet Mahallesi Sorumlusu Mehmet Alp konuk olarak katıldı. Alp, gönüllülük kavramını, gönüllülüğün kendisine kattıklarını, insanların faydalı işler yapan bir kuruluşta, projede ve benzeri oluşumlarda aktif rol almasının gerekliliğini katılımcılara aktardı.

“Deprem ve Travma”

Kültür Noktası tarafından 23 Şubat 2021 Salı günü saat 20.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilen “Şimdi ve Gelecekte Yaşam Kültürü Akademisi - Ruh ve Beden Sağlığı Atölyesi”nin ilk konuğu, İKÜ Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Önder Kavakcı oldu.  

Prof. Dr. Kavakcı, etkinliğin başında katılımcılara deprem ile ilgili yaşadıkları olayları sordu. Katılımcılar deprem anındaki ve hala devam eden bazı travmalarından bahsetti.