“İKÜMED Yeni Yıl Mezun Yemeği”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (İKÜMED), 18 Aralık Çarşamba günü geleneksel “İKÜMED Yeni Yıl Mezun Yemeği”ni düzenledi. Beyoğlu Litera Restaurant’ta gerçekleştirilen yemeğe mezun, mensup ve öğrencilerimizin yanı sıra İKÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Adalet Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Durmuş Tezcan ile Kurumsal İletişim Daire Başkanı Deha Sevgen de katıldı. Yeni dostlukların kurulduğu, dayanışmanın ve yardımlaşmanın konuşulduğu yemek, canlı müzik performansının ardından sona erdi. 
 

Turkcell GENÇYETENEK Programı

Kültür Noktası, Kariyer Kulübü ve Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı CRM Departmanı iş birliğinde, 17 Aralık Salı günü saat 14.00’te Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde “Turkcell GENÇYETENEK Programı” tanıtımı gerçekleştirildi.

Turkcell ekibi, gençlerin iş hayatına ilk adımlarını birlikte atmaları için işe alım programı olarak başlattıkları Turkcell GENÇYETENEK Programı’nı İstanbul Kültür Üniversitesi gençlerine anlattı.

Günceli Yakalamak - Travma 

Kültür Noktası tarafından düzenlenen ve altı seminerden oluşan “Günceli Yakalamak” akademi programının üçüncüsü 11 Kasım Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Prof. Dr. Önder Kavakçı’nın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, “Travma” konusu katılımcılara aktarılırken; “Travma nedir?”, “ Travmaya neden durumlar ve tedavi yöntemleri” farklı bakış açıları ve vaka örnekleri üzerinden anlatıldı. 
 

3. Mezun İlişkileri Çalıştayı  

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi (Kültür Noktası) tarafından ilki 30 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen ve “Türkiye'deki Üniversitelerde Yürütülen Mezun İlişkileri Çalışmalarının İncelenmesi ve İnovatif Yaklaşımlar” konulu “Mezun İlişkileri Çalıştayı’nın üçüncüsü “21. Yüzyılda Kariyer Yönetimi ve Mezun İlişkilerinin Geleceği" temasıyla gerçekleştirildi.

“8. Kariyer Günleri”

İKÜ Kariyer Kulübü, 3-4 Aralık tarihlerinde Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda “8. Kariyer Günleri”ni düzenledi. Etkinlikte, 2017 Hukuk Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi mezunumuz (Çift Anadal) Didar Karataş, “Eğitimin Varış Noktası: Girişim” başlıklı konuşmasını yaptı. 

İKÜ Mezunu “8. Kariyer Günleri”nde Konuşma Yaptı

İKÜ FELSEFE KULÜBÜ KURULDU

İstanbul Kültür Üniversitesi ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarına kayıtlı öğrencilerin, felsefe ve beşeri bilimler alanlarında bilgi sahibi olarak, felsefi düşünüşün getirdiği çok yönlü ve çok boyutlu düşünme pratiğini kazanmalarını sağlamak ve bunu kendi bölümlerine ve çalışma alanlarına uygulamalarına vesile olmak amacıyla öğrencilerimiz tarafından Felsefe Kulübü kurulmuştur. Felsefe Kulübü İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerinin, Kültür Anayasasının da amaçlarına uygun bir biçimde düşünen, yaratıcı ve kültürlü bireyler olmalarına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.