İKÜ IEEE Kulübü Kuasar Takımı, TEKNOFEST'22'de Finale Yükseldi

İKÜ IEEE Kulübü takımlarından Kuasar Takımı; TEKNOFEST’22 "İnsanlık Yararına Teknoloji" klasmanında, görme engelli bireylerin günlük hayatlarında yaşadıkları problemleri en aza indirerek, bu bireylerin sosyal hayatlarına geri dönebilmelerini amaçlayan "K-Rod Akıllı Baston" projesi ile bütün rapor aşamalarını geçerek finalist olmaya hak kazandı.

Aynı zamanda TEKNOFEST’21 finalisti de olan takımımıza final sürecinde başarılar dileriz.
 

İKÜ Mezun Mentorluğu Programı Kapanış Toplantısı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birimi’nin (Kültür Noktası) 2021-2022 eğitim-öğretim yılında yürüttüğü “İKÜ Mezun Mentorluğu Programı”nın kapanışı, 20 Haziran Pazartesi günü saat 20.00’de Microsoft Teams uygulaması üzerinden online olarak yapıldı. 16 mentor ve 16 mentee ile tamamlanan programın kapanışında, katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi. İKÜ mezunları arasında mentorluk bağının kurulması ve gelişmesi için yürütülen program, önümüzdeki dönem yeni mentor ve menteelerin katılımıyla devam edecek.

Asimov Teknoloji Kulübü Projeleri Derece için Yarışıyor

"10 Mayıs Mühendisler Günü"nde görücüye çıkan Asimov Teknoloji Kulübü projeleri içerisinde dikkatleri üzerine çeken İKÜ Otonom, Teknofest Robotaksi Binek Otonom yarışmasında bu sene ilk defa boy gösteriyor. İlk rapor aşamasını beşinci olarak tamamlayan takımımız, derece için yarışıyor. Mekanik aksamları hızlı bir şekilde çözebilen takımımız, elektrik ve yazılım aksamlarda da büyük başarı gösteriyor. Takımımızın hedefi, 2. aşama raporunda ilk üçte yer almak ve Temmuz ayının son haftalarında parkurda üniversitemize ilk Teknofest derecesini kazandırmaktır.

Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal, Ragbi Erkek Takımımızı Makamında Ağırladı

8-10 Mayıs tarihleri arasında 13 üniversitenin katılımıyla Afyon’da düzenlenen Ragbi ÜNİLİG Finaller Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye 4.sü olan Ragbi Erkek Takımımız, 9 Haziran Perşembe günü Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal'ı ziyaret etti. Kültür Noktası Birim Başkanı Dr. Öğr.

Kültür Noktası Birim Başkan Yardımcısı Doğa Kurtyiğit, Erasmus+ KA171 Personel Hareketliliği Programı’na Katıldı

Öğrenci Yaşam, Kariyer ve Mezun Danışma Birim Başkan Yardımcısı Doğa Kurtyiğit, 30 Mayıs-3 Haziran 2022 tarihleri arasında Fas’taki International Institute for Higher Education in Morocco (IIHEM) Üniversitesi’nde Erasmus+ KA171 Personel Hareketliliği Programı’na katıldı. 

IEEE İKÜ Kulübü Astra Roket Takımı'nın Başarısı 

IEEE İKÜ Kulübü; Roket, SİHA, İnsansız Su Altı Aracı ve Akıllı Baston projelerinde çalışmalarına devam ediyor. IEEE İKÜ Kulübü, 16-17 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Metaverse yarışmasında IEEE Universe takımının birinci olmasının ardından bir başarıya daha imza attı! TEKNOFEST 2021’de finalist olan LUPUS Roket Takımı'ndan sonra dinamik kadrosuyla bu sene kurulan Astra Roket Takımı, TEKNOFEST 2022’ye damga vurmaya hazırlanıyor!

Asimov Teknoloji Kulübü, İlk Hedefine Adım Adım Yaklaşıyor!

Kurulmasının üzerinden henüz bir buçuk sene geçmesine rağmen, Asimov Teknoloji Kulübü hızla büyümeye devam ediyor. "10 Mayıs Mühendisler Günü" kapsamında Roket, Elektrikli ve Otonom Araba ile İHA projelerini sergiye çıkaran kulübümüzün takımları, ara vermeden TEKNOFEST 2022'ye hazırlanıyor.

Asimov-X Roket Takımı Finalist

İKÜ İşaret Dili Korosu, Bakırköy Kent Konseyi’nin Düzenlediği “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Törenine Katıldı

İKÜ İşaret Dili Korosu, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” kutlamaları kapsamında Bakırköy Kent Konseyi tarafından düzenlenen törene katıldı. 19 Mayıs Perşembe günü Bakırköy Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk koyma ile başlayan törende, İKÜ İşaret Dili Korosu öğrencileri eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Müzik gruplarının da sahne aldığı etkinlikte, İKÜ İşaret Dili Korosu üyesi öğrencilerimiz de solo, düet ve koro performanslarını sergilediler.