"Yapay Zeka ve Bilişim Hukuku Sempozyumu"

Akademik Araştırmalar Kulübü ile Bilişim ve Teknoloji Hukuku Kulübü iş birliğinde, 27 Mart 2024 Çarşamba günü Bahçelievler yerleşkesi 7. kat Fahamettin Akınguç Oditoryumu'nda "Yapay Zeka ve Bilişim Hukuku Sempozyumu" düzenlendi. Hukuk Fakültesi akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Serkan Seyhan, Avukat Onur Alas ve Avukat Serpil Çınar'ın konuşmacı olarak katıldıkları etkinlikte; yapay zekanın idarelerdeki uygulama alanlarına, idare hukukuna, bilişim hukuku alanında yapılan hukuki çalışmalara ve genç avukatları bilişim hukuku alanında nasıl bir sürecin beklediğine değinildi. 

Papara Teknik Gezisi

İKÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü, Papara’nın Üsküdar’da bulunan genel müdürlüğüne 26 Mart Salı günü teknik gezi düzenledi. Gezide öğrencilerimize eşlik eden Papara İnsan Kaynakları Yöneticisi ve İşe Alım Sorumlusu Müge Kılıç; Papara'nın kuruluş hikâyesini, bugünlere nasıl geldiğini ve şirketin kültürel değerlerini anlattı. Staj programlarından da bahseden Kılıç, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı. 
 

"Yapay Zekanın Dijital Pazarlamadaki Önemi" Semineri

İletişim Sanatları Bölümü ile Etkili İletişim Kulübü iş birliğinde, 27 Mart 2024 Çaşramba günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 1. kat çok amaçlı salonda "Yapay Zekanın Dijital Pazarlamadaki Önemi" başlıklı seminer düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan BusinessUp Kurucusu Önder Türker, yapay zekanın iletişim sektöründe nasıl daha verimli kullanılabileceğini ve dijital pazarlama sürecinde yapay zekanın iletişimcilere nasıl katkılar sağlayabileceğini öğrencilere aktardı.
 

Harry Potter Day

Geek Kulübü tarafından, üyeler arasındaki etkileşimi artırmak amacıyla 22 Mart Cuma günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda "Harry Potter Day" etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında; "Harry Potter ve Felsefe Taşı" ile "Harry Potter ve Sırlar Odası" filmleri izlendi.
 

“Psikolog Yeşim Canlı ile Spor Psikoloğu Olma Yolunda” Semineri 

Psikoloji Kulübü, 19 Mart Salı günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki 1. kat çok amaçlı salonda “Psikolog Yeşim Canlı ile Spor Psikoloğu Olma Yolunda” başlıklı seminer düzenledi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Uzman Klinik Psikolog Yeşim Canlı, öğrencilere spor psikolojisi hakkında bilgi verdi. Öğrencilerimizin sorularını da yanıtlayan Canlı’ya, etkinlik bitiminde anı tabağı hediye edildi. 
 

“Gelişimsel Risk Faktörlerinde Cinsiyetin Etkileri” Semineri 

İKÜ Psikoloji Kulübü tarafından, 7 Mart Perşembe günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda “Gelişimsel Risk Faktörlerinde Cinsiyetin Etkileri” başlıklı seminer düzenlendi. Etkinliğe, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcımız & Psikoloji Bölümü öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Ayhan Erbay konuşmacı olarak katıldı.  
Doç. Dr. Erbay’ın sunumu ile başlayan etkinlikte, öğrencilerin soruları da cevaplandı. Seminer sonunda hocamıza anı tabağı takdim edildi. 
 

“Dijital İletişim Akademisi Dijital İçerik Üretimi Okulu”nda 4. Ders

Kültür Noktası ile Yeni Medya ve İletişim Bölümü iş birliğinde düzenlenen “Dijital İletişim Akademisi Dijital İçerik Üretimi Okulu”nun dördüncü dersini, 20 Mart Çarşamba günü “Yaratıcı Stratejiler ve Influencer Marketing” konusuyla Ondakka Ajans Kurucusu Erdem Oraylı verdi. Verilen brief doğrultusunda vaka çalışmasının gerçekleştirildiği derste, belirlenen gruplar bir marka kapsamında etkileşim stratejisi ve influencer marketing bağlamında yaratıcı içerikler ürettiler. Sunumların değerlendirilmesinin ardından eğitim tamamlandı.
 

“Dijital İletişim Akademisi Dijital İçerik Üretimi Okulu”nda 3. Ders

Kültür Noktası ile Yeni Medya ve İletişim Bölümü iş birliğinde düzenlenen “Dijital İletişim Akademisi Dijital İçerik Üretimi Okulu”nun üçüncü dersini, “Yaratıcı Dijital Trendler/Stratejiler ve Sürdürülebilirlik” konusuyla Ünite Edelman Ajans Başkan Yardımcısı Öğr. Gör. Cem Arıdağ verdi. 13 Mart Çarşamba günü yapılan derste, verilen brief doğrultusunda vaka çalışması gerçekleştirildi. Vaka çalışması kapsamında belirlenen gruplar bir marka yaratarak, sürdürülebilirlik bağlamında yaratıcı içerikler ürettiler. Eğitim, sunumların değerlendirilmesinin ardından sona erdi.
 

"Bulut Bilişim"

Liderlik ve Yöneticilik Kulübü tarafından, 19 Mart Salı günü Bakırköy yerleşkesi Ataköy binasındaki Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda "Bulut Bilişim" başlıklı etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, LimonCloud CEO'su Hakkı İbrahim Ünyeli ile Cloud Security Alliance Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Üner konuşmacı olarak katıldılar. Etkinlikte; teknoloji sektöründe ve iş hayatında revaçta olan bulut bilişimin içeriği, amaçları ve hedefleri ile sektörde kişinin kendini geliştirebilmesi için izleyebileceği yollar öğrencilere aktarıldı.