Sağlıklı Cinsel Yaşam Akademisi

Gençlerin yaşamlarında cinsellik önem kazandıkça, cinsel sağlık konularında bilgi, sağlıklı tutumlar ve olumlu değerler kazandırmaya yönelik cinsel sağlık eğitimleri ihtiyacı da oluşmaktadır. Kültür Noktası olarak öğrencilerimiz için düzenlediğimiz Sağlıklı Cinsel Yaşam Akademileri ile onların sağlıklı cinsel yaşam ile ilgili bilgi ihtiyaçlarını gidermeye, fiziksel, duygusal ve cinsel gelişimlerini anlamalarına, sağlıklı cinsel yaşam konusunda da sorumlu davranışlar geliştirmelerine, riskli cinsel davranışların azaltılmasına, benlik saygısının ve karar verme becerilerinin arttırılmasına katkı sağlamak amaçlanmaktadır. 

Öğrencilerin olumlu bir benlik kavramı geliştirmelerine, insan cinselliğine, başkalarının haklarına saygılı bir bakış açısı edinmelerine, olumlu davranış biçimi ve değer yargıları geliştirmelerine katkıda bulunmak üzere alanında uzman kişilerce verilecek seminerlerden oluşan bir eğitim paketidir. 
Sağlıklı Cinsel Yaşam Akademisi eğitimlerinde görevlendirilecek olan akademik personel Üniversite içinden veya dışından alanda deneyimli psikiyatr, psikolog ve diğer uzmanlardır. 

  • Bir akademi programında yapılan seminerlerin her biri 2 saat sürelidir. 
  • Sağlıklı Cinsel Yaşam Akademisi katılımcılarına “katılım belgesi” düzenlenir.
  • Sağlıklı Cinsel Yaşam Akademisi-1 Programı

Seminer-1 Cinsel İşlevler 
Seminer-2 Cinsel Kimlik Kavramı ve Cinsel Yönelimler
Seminer-3 Güvenli Cinsellik ve Korunma 
Seminer-4 Cinsel Mitler – Cinsellik Konusunda Doğru Sanılan Yanlışlar

  • Sağlıklı Cinsel Yaşam Akademisi-2 Programı

Seminer-1 Cinsellikte Onay Kavramı ve Kültürü
Seminer-2 Cinsel İşlev Bozukluklarını Tanımak Ve Anlamak
Seminer-3 Kaçınmalar, Korkular ve Cinsellik
Seminer-4 Sanal Cinsellik 
 

Sağlıklı Cinsel Yaşam Akademisi