Kültür Noktası Coursera for Campus Programı

Yüksek öğrenim tarihinde dünya çapında bir dönüm noktasının yaşandığı günümüz dünyasında Coursera, üniversitelere ve öğrencilerine iş dünyası ve yeni becerilerle ilgili, çok disiplinli çevrimiçi öğrenme fırsatı sunmak amacıyla “Coursera for Campus” programını 2020 Ekim ayı itibarıyla duyurdu.

Özellikle covid-19 pandemisi ile birlikte öğrenme deneyiminin eksenin kaydığı günümüzde “Coursera for Campus” programıyla Coursera, üniversite öğrencilerine ve hayat boyu öğrenim imkanı sunmak için mezunlara, öğretim üyelerine ve personeline 3600'den fazla yüksek kaliteli kurs sunuyor. 

Öğrenciler; içerik, değerlendirme ve uygulamalı projeler yazmak için Coursera'nın sınıf araçlarını kullanabilecek. Akademisyenler de ayrıca Coursera'nın güçlü öğrenme analitiğini kullanarak beceri gelişimini takip ederek öğrenci sonuçlarını iyileştirebilecekler.

Kültür Noktası’nın başvurusuyla katılınan program kapsamında 1 yıllık süre zarfında öğrencilerimiz “THE STUDENT LIFE - CAREER AND ALUMNI COUNSELLING U” aşağıdaki imkânlardan yararlanabilecektir:

  • Rehberli projelere (guided projects) sınırsız ücretsiz erişim

Rehberli Projeler, öğrencilerin eğitmen liderliğindeki görevleri tamamlayarak yeni bir araç öğrenmek için web tarayıcılarından erişilebilen önceden yapılandırılmış bir bulut masaüstünü kullanmalarına olanak tanır.

  • Öğrenci başına yılda bir adet ücretsiz kurs
  • Öğrenciler için çevrimiçi yardım merkezleri

Bu imkânlardan yararlanabilmek için aşağıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra, iku.edu.tr uzantılı e-postanızla formu doldurmanız gerekmektedir:

Coursera

Coursera for Campus Programı’nda öğrenci olmak için başvuru formu  
Coursera for Campus Programı’nda fakülte/bölüm/program yöneticisi (administrator) olmak için başvuru formu  
Coursera for Campus hakkında daha fazla bilgi ve sıkça sorulan sorular  
Coursera for Campus Öğrenen ve Yönetici Kılavuzlarına erişim  

Intro to Coursera for Campus Basic Plan Video

Coursera nedir?

CourseraCoursera, dünyanın önde gelen çevrimiçi öğrenme platformudur. Coursera ile dünyanın en iyi üniversitelerinden ve şirketlerinden birinci sınıf içeriklere kolayca erişebilir, veriye dayalı öğrenimle beceri gelişimini destekleyebilir ve 62 milyondan fazla öğrenciye karşı beceri yeterliliğini takip edebilir ve karşılaştırabilirsiniz.

Neden Coursera'da öğrenmelisiniz?

  • Coursera'da öğrenirken ...
  • Mevcut konumunuzda başarılı olmanıza yardımcı olacak yeni beceriler öğrenin
  • Hayalinizdeki işe hazırlanmayı öğrenin
  • Eğitiminizi yenileyin ve rekabet gücünüzü koruyun
  • Çeşitli konularda daha iyi bilgi sahibi olun
  • 200'den fazla üniversite ve 30'dan fazla sektörden içeriğe erişin
  • 70 milyondan fazla öğrenciden oluşan küresel bir topluluğa katılın