Europass Platformu

Küresel sağlık krizi geride bırakıldıkça, Avrupa'nın ve ülkemizin önceliklerinden biri işsizlikle mücadele etmek, bireylere gerekli beceri kazandırmak ve yeni becerileri desteklemek olacaktır. Birçok kişinin önümüzdeki süreçte yeni bir iş bulması veya yeni beceriler geliştirmesi gerekecektir. 

Bireylerin istihdam ve eğitim fırsatlarına erişebilmek ve becerilerini geliştirebilmek için bilgiye, rehberliğe ve doğru araçlara olan ihtiyaçları artmaktadır. İş gücü piyasasında karşılaşılacak yeni zorlukların üstesinden gelebilmeleri için bireyleri destekleyecek bilgi, araç ve hizmetleri çevirim içi yollarla sunacak Europass gibi dijital araçlara giderek daha fazla gereksinim duyulmaktadır. 

Bu çerçevede, AB’deki eğitim ve kariyer hizmetlerini daha dijital, daha bütüncül ve şeffaf şekilde sunmak üzere tasarlanan ve Avrupa Komisyonu ve Ulusal Europass Merkezleri işbirliğiyle 2 yıla yakın süredir yürütülen çalışmalar neticesinde beta versiyonu tamamlanan yeni Europass Platformu (www.europass.eu) 1 Temmuz 2020 tarihinde erişime açılmıştır. 

Avrupa'daki tüm hayat boyu öğrenme ve kariyer gelişimi fırsatlarından faydalanmak için siz de profilinizi oluşturabilirsiniz.

https://europa.eu/europass/tr